Přejít na obsah

AIESEC – YOUTH 4 IMPACT 2024 – zahraniční stážisté

06. 02. 2024

Projekt Youth 4 Impact (dříve známý pod názvem Edison),

jehož cílem je spojit mladé lidi odlišných kultur a národností a umožnit jim seznámit se s tradicemi, zvyky, politickou, sociální, ekonomickou a kulturní situací v jiných zemích, se již po sedmé po tříleté odmlce uskuteční opět i na naší Základní škole v Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků 1332. Projekt probíhá ve spolupráci s organizací AEISEC.

I letos budou mít naši žáci možnost setkat se v rámci jednoho týdne se sedmi stážisty = sedmi statečnými, kteří k nám zavítají v týdnu od 11. – 17. 2. 2024. Sedmi rychlejším žákům a jejich rodinám se tento týden stane jistě na dlouho nezapomenutelný, protože se stanou hostitelskou rodinou a budou se celý týden o svého stážistu starat a pečovat.

7 stážistů ze zemí: Ázerbajdžán, Indonésie, Brazílie, Austrálie, Tajwan, Hogkong a Alžíru se představí všem žákům I. i II. stupně s výjimkou žáků 1. ročníků. A to se svým dopředu připraveným programem, ve kterém se budou snažit co nejpoutavěji představit svoji zemi. Forma představení je na samotných stážistech: hudba, tanec, zeměpisné zajímavosti daného státu, kultura, sport, místní pokrmy, platidla a další.

 

Kromě besed se 7 stážisty žáky čeká i velmi bohatý doprovodný program, který odstartuje hned od pondělí. A to rovnou soutěží s názvem Soutěž se stážistou.

Následovat bude středeční žákovský lyžařský zájezd se stážisty do nedalekého lyžařského střediska Říčky v Orlických horách. Zde si někteří ze stážistů poprvé vyzkouší zimní radovánku – lyžování.

Čtvrtek bude ve znamení sběru prací soutěže. Její vyhodnocení a ocenění nejlepší práce proběhne při společném podvečerním posezení stážistů s hostitelskými rodinami, soutěžícími žáky a zaměstnanci jako poděkování za vzorné týdenní pečování o svěřeného stážistu.

Pátek bude znamenat poslední besedy a loučení se stážisty. Poté je již čeká přesun zase na týdenní program do plánované další školy.

Jsme přesvědčeni, že na program se stážisty nebudou dlouho vzpomínat jen naši žáci, hostitelské rodiny a zaměstnanci školy, kteří se o hladký průběh celého programu v průběhu celého týdne starali, ale že bude i nezapomenutelný pro samotné stážisty. 

Předchozí ročníky: 2015  2016   2017   2018   2019   2020   2021 – covid období   2022 – covidové období    2023 – AEISEC stále program nenabízí

A jaké země jsme prostřednictvím 7 let programu stážistů měli možnost navštívit a objevit?

Gruzie 4x, Tunisko, Brazílie 3x, Tajwan 4x, Bulharsko, Vietnam, Japonsko, Německo, Indonézie 3x, Kyrgystán, Austrálie, Čína 2x, Rusko 3x, Turecko 3x, Ukrajina 2x, Ázerbajdžán, Korea, Mexiko, Panama, Arménie, Kazachstán,