Akce „Pěšky do školy“ se vydařila.

07. 10. 2024

Naše děti chodily ve dvou zářijových týdnech pěšky do školy. Škola se zapojila do výše uvedené celonárodní akce, která má za cíl motivovat děti k pěší chůzi a pohybu obecně. Zapojilo se celkem 28 tříd. Některé třídy mimo vlastní docházku zařadily i doprovodné aktivity (ranní rozcvičky, zdravé svačinky, hry s dopravní tématikou a mnoho dalších). Tyto třídy si zaslouží smeknout klobouček. Z ohlasů je zřejmé, že si tento počin – i díky těmto pestrým aktivitám – děti užily.

Děkujeme Všem zapojeným třídám. V současné době probíhá vyhodnocování docházky i přidružených aktivit ze strany pořadatele, komplexní výsledky za naši školu pak budou k dispozici v příštím týdnu.

Monitorovali jsme i počet aut před školou v době konání počinu. Právě k eliminaci provozu před školou má tento počin přispět.