Přejít na obsah

ANIFILM – Setkání s režisérkou M. Procházkovou

15. 05. 2024

Skupina dětí z kroužku animace vycestovala v sobotu 11. 5. do Liberce na Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM. Na festivalu děti zhlédly dva filmové bloky – první s přehlídkou nejnovějších evropských animovaných filmů a druhý s přehlídkou českých animovaných filmů. V českém bloku byl i soutěžní snímek „Zamalovaná tajemství“ režisérky a scénáristky Marie Procházkové (vnučka spisovatele Jana Procházky). Po skončení promítání měly děti vyjímečnou příležitost pobesedovat přímo s autorkou uvedeného snímku. Vedle široké nabídky festivalových filmů byl pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program. Děti tak měly vzácnou příležitost si například vytvořit digitální animaci, sestavit si vlastní videohry, rozpohybovat virtuální postavu pomocí MoCap, napsat virtuální vzkaz pro interaktivní instalaci, ale také si vyzkoušet v improvizovaném dabingovém studiu ČT namluvit dialogy k postavám kresleného seriálu. V závěru dne děti ještě navštívily výstavu věnovanou počátkům animace s nejrůznějšími animačními mechanismy, jako například zoetrope, praxinoskop, thaumatrop aj. Dětem se festival moc líbil a už se těší na příští ročník. Studio Čapkárna