ČapkaCon 2024: ohlédnutí

24. 03. 2024

Update 24. 3. 2024: Přidáno video mapující celou akci.

Začátek letošního Března, měsíce čtenářů jsme na naší škole oslavili stylově, druhým ročníkem literárního festivalu ČapkaCon.

Učitelé 2. stupně, nehledě na aprobaci, připravili žákům lákavý program, který doplnili externí hosté. Pomocnou ruku podali i asistenti pedagoga a nepedagogičtí pracovníci. Dva bloky aktivit nabídly mimo jiné komiksové dílny Terezy Drobné a Vojtěcha Šedy, sportovní utkání okořeněné knižním kvízem, dílny fantasy, poezie, animace, anglické a historické literatury, malované čtení, deskové hry či QR únikovku. Do cizokrajných dálek nás přenesla beseda Rudolfa Krautschneidera, na čtení ušima lákala Alžběta Vorlová, kreativní psaní pak podpořila dílna Marie Mackové, Jan Šula představil návod na skloubení učitelské a muzikantské profese, vyzkoušení knihařského řemesla umožnila Danuše Vytečková a skvělý divadelní workshop připravila Lenka Janyšová.

Červenou nití celé akce byly kostýmy literárních postav, do kterých se převtělili nejen žáci, ale i někteří učitelé v čele s panem ředitelem. Inspiraci (třeba pro příští rok) nabídly dva cosplay workshopy s bohatou nabídkou šatů a doplňků k tvorbě vlastního převleku. Ten byl také vstupenkou do VIP Lounge, ve kterou se k nepoznání proměnila sborovna školy.

Závěr festivalu se nesl v soutěživém duchu, děti si odhlasovaly nejpovedenější kostýmy, které byly odměněny tematickými cenami.

Tak čtení zdar a zase za rok! 🙂

Práce dětí z workshopu animace:

Video mapující celou akci z dílny Matouše Goruna: