Cvičení pro zdravá záda – informace pro rodiče

09. 09. 2024

Cvičení pro zdravá záda na Základní škole Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí 2024/2025

Vážení rodiče,

místní fyzioterapeutky z Orlickoústecké nemocnice vedou opakovaně KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ – PREVENCE VADNÉHO DRŽENÍ TĚLA na naší škole. Děti přihlašujte zprávou na e-mail: skola@zsbcuo.cz nebo předejte informaci o zájmu třídnímu učiteli, nejpozději do 20. 9. 2024.

• Cvičení bude probíhat každé úterý hodinu od 7:00 do 7:45 hodin a bude hrazeno vždy dopředu na 10 lekcí. Při neúčasti se poplatek nevrací.
  • Cena je stanovena na 330 Kč/10 lekcí s finančním příspěvkem školy.
  • Platba: zájemcům bude upřesněno
  • Maximální počet dětí ve skupině: 15 dětí/2 fyzioterapeutky
  • Začínáme: 1. 10. 2024 v učebně HV (4. podlaží II. stupně)
  • S sebou: na cvičení bude žák/žákyně potřebovat pouze pohodlné oblečení vhodné na cvičení, mohou využít oblečení, které mají ve škole na tělocvik. Cvičíme bez bot.

Charakteristika kroužku: Kompenzační cvičení nám pomáhá korigovat svalovou nerovnováhu. Protahujeme svaly zkrácené a posilujeme svaly oslabené. Děti díky kompenzačnímu cvičení lépe vnímají své tělo, dokáží lépe koordinovat pohyb, celé tělo se zpevní. Při kompenzačním cvičení vedeme děti k návyku správného držení těla ve stoji i v sedu, posilujeme hluboké zádové svaly, zařazujeme aktivity vhodné pro správný vývoj páteře.