Fyzikální olympiáda na naší škole 2023

24. 03. 2023
Naše škola již tradičně každé jaro hostí okresní kolo fyzikální olympiády. Čtyřiašedesátý ročník této soutěže proběhl ve středu 22. března 2023.
V kategorii devátých ročníků byl sice jenom jeden soutěžící, ale o to kvalitnější. S plným počtem čtyřiceti bodů s přehledem postoupil do krajského kola účastník z gymnázia v Lanškrouně.
Kategorie určená pro osmáky byla výrazně obsazenější s počtem šesti soutěžících z celého okresu. Na pomyslných stupních vítězů se umístili žáci z gymnázií v Ústí nad Orlicí a ve Vysokém Mýtě, ale první místo z letošní fyzikální olympiády zůstalo na naší škole zásluhou Jana Štábla. A protože je Honza teprve sedmák, tak i v příštím roce může ve stejné kategorii ukázat své fyzikální znalosti a dovednosti. Gratulujeme!