Přejít na obsah

Reportáž školní televize o akci Pěšky do školy

02. 10. 2022

Ve třetím zářiovém týdnu se naše škola zapojila do celonárodní akce Pěšky do školy, která má upozornit na zdravější způsob dopravení se do školy. Do akce se zapojily téměř všechny třídy naší školy. V rámci počinu proběhly doprovodné akce na školním dopravním hřišti, některé třídy provedly osvětu ohledně zdravého stravování i zdravého životního stylu obecně. Chůze je přitom nejpřirozenějším lidským pohybem.

Alternativami k dopravě autem jsou dále kola, koloběžky, hromadná doprava.

Před, v průběhu a po skončení akce byl každé ráno žáky 7. A monitorován pohyb automobilů před školou. Výsledky uvádíme níže v tabulce:

Pátek 16. září 2022106 vozů (včetně přilehlých ulic)
Pondělí 19. září 202258 vozů (přímo před školou) – zahájení akce
Úterý 20. září 202239 vozů
Středa 21. září 202257 vozů
Čtvrtek 22. září 202230 vozů
Pátek 23. září 202245 vozů – poslední den akce
Pondělí 26. září 202232 vozů

Děti monitorovaly svůj příchod do školy a zapisovaly svoje údaje do tabulky ve třídě. Pokud konaly cestu pěšky, na kole, koloběžce, využily hromadnou dopravu, vybarvily okénko příslušného dne zeleně. Oranžově vybarvily okénko děti, které sice přijely autem, ale od zaparkovaného automobilu šly jistou část ke škole pěšky (cca pět minut). Naopak modře zabarvily okénko děti, které jezdí až ke škole autem. Za zelenou barvu byl jeden bod, půl bodu za oranžové okénko, za modré políčko se nepřičítal žádný bod.

Na reportáž školní televize se podívejte v přiloženém videu.