Světový den orientačního běhu – ohlédnutí a výsledky

20. 05. 2023

Za chladného, větrného, ale naštěstí suchého počasí pořádala naše škola a Klub orientačního běhu Ústí nad Orlicí jeden z mnoha závodů zařazených do mezinárodní akce s názvem Světový den orientačního běhu.

Během tří a půl hodiny prošlo startem i cílem 125 závodníků ve třech kategoriích.

Začátečníci, kteří si obvykle přišli tento sport vyzkoušet poprvé v životě, měli trať 800 metrů v bezpečném dosahu školy. Protože tam nebyl výrazný automobilový provoz, mohly se zúčastnit v hojném počtu i děti ze školní družiny.

Trasy pro pokročilé a elitu vedly už i přes rušnější ulice na sídlišti. S délkou 1,4 km a 2,4 km prověřily schopnost čtení mapy a zároveň vytrvalost závodníků. Elitní běžci měli navíc trať zpestřenou tzv. uzlovou kontrolou, kterou navštívili celkem dvakrát.

Poděkování patří všem, kteří nebyli líní a přišli si zaběhnout. Bez závodníků by to fakt nemělo cenu organizovat… A pak také ochotným pořadatelům ze 7. B a 7. C – Nele, Adéle, Sofii, Tereze, Veronice, Evě, Davidovi a Kristiánovi.