Úspěch našich basketbalistů v krajském kole

28. 03. 2023

V úterý 28. března se v Heřmanově Městci konalo krajské kolo v basketbalu chlapců v kategorii IV, kam postoupili také naši kluci. Byl to náročný den s dobrým koncem.

Odjezd jsme měli naplánovaný na 6:30, ale už ve čtvrt na sedm nám volal pan řidič, že se k nám díky kalamitě na silnicích nedostane. Následovalo několik hovorů, po kterých ke škole nakonec přijel náhradní autobus, sice s hodinovým zpožděním, ale přece. Mysleli jsme, že máme vyhráno a vyrazili směr Heřmanův Městec. Zvolili jsme nejjednodušší cestu, kde nebyl žádný kopec s nadějí, že cesta bude bez problémů. Dojeli jsme však do Libchav a v prvním mírném kopečku se utvořila kolona, ve které jsme čekali skoro půl hodiny. Začali jsme řešit, zda se vrátit nebo pokračovat. Naštěstí jsme to riskli a další část cesty už byla sjízdná. Na místo jsme dorazili v 10:15, o dvě a půl hodiny později, než bylo naplánováno.

Kluci se cestou nenechali rozhodit a úvodní utkání proti Pardubicím vyhráli 33:22. Také ve druhém utkaní tahal náš soupeř z Chrudimi za kratší konec. Dokonce jsme mohli nechat hrát i kluky ze střídačky, aby si základní sestava alespoň trochu oddechla. Vyhráli jsme v poměru 30:17.

Pozdní příjezd se však naplno projevil v posledním zápase o první místo proti Litomyšli. Našli kluci hráli třetí zápas v řadě a síly rychle ubývaly. Nepadlo nám několik trojkových pokusů a soupeř se nám ve skóre vzdálil, na což už kluci neměli sílu reagovat a nakonec podlehli 16:27 a odvezli si ceny za druhé místo.

Všem klukům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke druhému místu v Pardubickém kraji.

P.S. Také děkujeme fanouškům z řad našich žáků, kteří přijeli kluky podpořit.