Výfuk – konečné pořadí

12. 07. 2024

Pro žáky ze základních škol je určena celoroční fyzikální soutěž Výfuk (VÝpočty Fyzikálních ÚKolů). V průběhu školního roku se mohou zájemci o fyziku účastnit šesti sérií po šesti úlohách.
Z těchto úloh je vždy jedna experimentální, protože i trocha zručnosti je ve vědě potřeba.
Obtížnost zadání je nastavena tak, aby „alespoň něco“ zvládli všichni – od šesťáků až po deváťáky. A co za to? Spousta přemýšlení nad zajímavými problémy, víkendová setkávání soutěžících, prázdninový tábor pro nejlepší a spousta dalších nevšedních zážitků…
Klíčem k úspěchu v soutěži je celoroční vytrvalost a pevná vůle sepsat každý zhruba měsíc a půl své myšlenky na papír a poslat je organizátorům, kteří pak řešení vyhodnotí. Právě toto dokázal z naší školy Honza Štábl, když v kategorii osmých ročníků vybojoval za rok 2023/2024 krásné 33. místo z 256. zúčastněných.
Pokud někoho tato soutěž zaujala, tak na prázdniny jsou nachystány dvě tzv. prázdninové série.
V nich jsou úlohy více zábavné a hravé než počítací, takže mohou být dobrým startem do příštího ročníku pro úplně každého. První série se však odevzdává už do 22. července, tak neváhejte!
Odkaz na soutěž: https://vyfuk.org/