Přejít na obsah

Zachránili jsme příběh

05. 07. 2024

Tým naší školní televize ve složení: Dalibor Štandera, Honza Štábl, Samuel Maršík, Petr Pospíšil a Štěpán Mašanský – se zapojil do počinu Paměti národa a zachránil životní příběh. V rámci pamětnických zpovědí pro organizaci Post Bellum byla naším týmem zachycena životní dráha paní Marie Novotné. V rámci projektu se kluci podívali do Českého rozhlasu, zdokonalili své umění v práci s video-technikou a na závěr se zúčastnili prezentace výstupů všech zúčastněných škol, které se uskutečnilo v druhé polovině června v Malé scéně.

Kluci se v konkurenci ostatních týmů rozhodně neztratili a na jejich výstup se můžete podívat níže. Poděkování za úspěšnou reprezentaci školy vyjádřil celému týmu i ředitel školy Mgr. Martin Falta, který se závěrečné prezentace rovněž zúčastnil.

Paměť národa je jednou z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Veřejnosti je na webu přístupná od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století.

Odkaz na profil pamětnice: https://www.pribehynasichsousedu.cz/usti-nad-orlici/usti-nad-orlici-2023-2024/novotna-marie/