DZŽS 6. C 2024

15. 10. 2024

V úterý 24.9.2024 nám začaly naše první Dny zdravého životního stylu. Do školy jsme vyrazili bez  učení, protože jsme ho tentokrát nepotřebovali. Byl pro nás připravený pestrý program, který začal povídáním o šikaně. Po velké přestávce jsme šli s velkou chutí a nadšením moštovat. Moštování je totiž tradiční podzimní rituál plný chuti a vylepší dny podzimu v každé kapce. Je to práce, kterou by si měl každý určitě vyzkoušet. Odnesli jsme si láhev lahodného moštu a velice jsme si to užili. Druhý den jsme skákali přes gumy a řešili zapeklité hlavolamy. Obě tyto aktivity nám ukázaly nový pohled na svět. Den jsme skončili mikroskopováním. Pohled do mikrosvěta byl fascinující. Třetí a poslední den byl nejasný. Rozhodovali jsme se, zda půjdeme na Andrlák, nebo jestli zůstaneme ve škole. Počasí mělo totiž být deštivé. Nakonec jsme zariskovali a vyšli jsme na túru. Cestou nahoru jsme hráli mnoho her a vymýšleli různé kravinky. To bychom přece nebyli my. Vyšli jsme také na rozhlednu, ze které jsme měli nádherný výhled na naše Ústí. Cestou dolů jsme museli přidat do kroku, protože se začaly zatahovat mračna. Vzali jsme to tedy zkratkou přes traily. Stihli jsme to jen tak tak a dešti jsme utekli. Celý výlet se vydařil a stál za to. Během těchto dní jsme se ještě více sblížili a poznali život na 2. stupni.