Dny florbalu 2023

10. 05. 2023

Ve dnech 9. a 10. 5. se naši žáci zúčastnili turnaje pro ZŠ v rámci Dní florbalu v České Třebové. V úterý 9.5. se konal turnaj pro 6.-7. třídy, kterého se zúčastnilo celkem 20 chlapeckých týmů. V pětičlenné skupině naši chlapci obsadili po třech výhrách a jedné remíze první místo, a to díky lepšímu skóre. Ve čtvrtfinále bohužel přišla prohra se ZŠ Sv. Čecha Choceň, přičemž prohra v dalším utkání (3:4 proti ZŠ TGM Svitavy) nás poslala do boje o 7. místo. V tomto utkánísi naši žáci poradili se ZŠ Třebovskou z Ústí, a to na nájezdy a obsadili tak pěkné 7. místo z 20 družstev.

Ve středu 10.5. se odehrál turnaj pro 8.-9. třídy, kterého se zúčastnilo nevídaných 25 chlapeckých týmů. V pětičlenné skupině naši chlapci, stejně jako mladší kolegové, obsadili po třech výhrách a jedné remíze první místo, a to díky lepšímu skóre. V dramatickém semifinále, které rozhodla až pátá série samostatných nájezdů, se z postupu poměrem 4:3 radovali naši chlapci, což znamenalo postup do finálové skupiny o 1.-3. místo. V této skupině jsme v prvním utkání remizovali 2:2 se ZŠ Zámeckou Litomyšl a poté zvítězili 2:0 nad ZŠ Smetanova Lanškroun. Bohužel horší skóre nás obralo o zlato, které získali chlapci z Litomyšle. Přesto je druhé místo v tak velké konkurenci výborným úspěchem, který chlapci vybojovali výsledky bez jediné prohry.

Všem hráčům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.