Zájezd do Normandie

08. 05. 2023

Poslední dubnový týden vyrazilo 42 žáků naší školy na cestu za poznáním kousku Francie. Cílem byla místa spojená s významnými historickými událostmi, v itineráři tak nechyběla starobylá katedrála v Remeši, Rouen Johanky z Arku a oblast, která byla svědkem zlomového vylodění v Normandii za 2. světové války (Arromanches a Omaha Beach). Malé nakouknutí do regionu Bretaň nám umožnila návštěva legendami opředeného opatství Le Mont-Saint-Michel a pirátského města Saint Malo. Třešničkou na dortu pak byl poslední den strávený v Paříži, který odstartoval Louvre s tajemnou Monou Lisou a pokračoval návštěvou Eiffelovy věže a pohledem na Vítězný oblouk. Unavení (ale nabití nezapomenutelnými zážitky) jsme v pátek odpoledne v pořádku dorazili zpátky do svých domovů.