V pondělí 22. června 2026 proběhlo v tělocvičně Základní školy Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí slavnostní rozloučení s žáky 5. tříd. Společně se zde sešli učitelé, asistentky a žáci 1. stupně, aby byli součástí tohoto výjimečného okamžiku. Se svým prvním stupněm se loučily všechny čtyři paralelní páté třídy. Připravený program byl pestrý a plný krásných vystoupení. Nechyběl zpěv, tanec, vystoupení kouzelníka, působivá choreografie s deštníky nebo třeba dechberoucí akrobatická čísla. Velkým zážitkem bylo také závěrečné “plackování”, které nahradilo šerpování. Celá akce se nesla v příjemné, dojemné a slavnostní atmosféře. Na závěr zaznělo společné rozloučení, při kterém se objevily úsměvy, ale i slzy dojetí. Děkujeme všem, kteří se na přípravě tohoto krásného dopoledne podíleli. Našim páťákům přejeme mnoho úspěchů na druhém stupni, radost z objevování nových možností, dobré kamarády a odvahu plnit si své sny.