Podzimní tábory

09. 11. 2023

O letošních podzimních prázdninách proběhly na naší škole dva podzimní kempy. Jeden pro žáky prvního stupně a jeden pro deváťáky.

Pod vedením Anežky Pokorné a Jana Fátora se žáci prvního stupně věnovali vesmíru formou různých poznávacích her. Jedním z výsledků kempu jsou i planety, které děti namalovaly a jsou nyní rozmístěné po chodbách školy. Tento model ukazuje skutečné poměry velikostí planet vzdáleností ve Sluneční soustavě.

Žáci druhého stupně zahájili v průběhu podzimních prázdnin přípravu na přijímací zkoušky na střední školy. V průběhu dvou dnů si zopakovali učivo českého jazyka a matematiky. Vyzkoušeli si vyřešit testy, které byly zadány u přijímacích zkoušek v minulých letech, čímž s předstihem zjistili, ve kterých oblastech zmíněných předmětů je třeba přidat, aby ostrý test v dubnu příštího roku dopadl co nejlépe.